Tisková zpráva č. 2

Prezentace Globálního návrhu architektury centrálního registru REUIPNový informační systém inspekce práce

Vybudování inovovaného infor- mačního systému, který zjednoduší, zefektivní a v konečném důsledku i zlevní procesy spojené s agendou orgánů inspekce práce, představuje hlavní cíl projektu „Vytvoření centrálního registru elektronizace úkonů inspekce práce“, který je realizován Státním úřadem inspekce práce (dále „SÚIP“).

 

REUIP

Hlavními nosnými prvky vznikajícího centrálního registru elektronizace úkonů inspekce práce (dále „REUIP“) bude napojení na tzv. základní registry, usnadnění práce inspektorů v terénu vykonáním významné většiny činností na místě za pomoci mobilního přístupu a v neposlední řadě omezení oběhu papírových dokumentů v důsledku jejich elektronizace.

Na podzim 2011 bylo zahájeno výběrové řízení na dodavatele technického řešení REUIP,  ve kterém zvítězila společnost AutoCont CZ a. s. Po podpisu smlouvy v únoru 2012 byla zahájena analytická fáze projektu mapující a vyhodnocující veškeré procesy probíhající v rámci SÚIP. Výstupem této fáze je tzv. globální návrh, který bude základním stavebním pilířem tvorby REUIP.

 

Globální návrh

Na tvorbě globálního návrhu s dodavatelem realizace technického řešení spolupracovaly v jednotlivých oblastech týmy klíčových uživatelů vedené garanty daných odborných oblastí spadajících do kompetencí SÚIP. Tyto oblasti zahrnují kontrolu dodržování právních předpisů v oblasti bezpečnosti práce, pracovních vztahů a podmínek a v oblasti zaměstnanosti (především kontrola nelegálního zaměstnávání).

  

Další fáze projektu

Realizace projektu bude pokračovat ve dvou etapách. Nejprve bude implementována základní část systému zabezpečující klíčové procesy SÚIP. V rámci detailního návrhu již probíhá druhý sled analytických workshopů s cílem zpracovat podrobnou analýzu klíčových procesů definovaných v globálním návrhu. Analýza, vývoj, implementace a následné uvedení první etapy do ostrého provozu budou ukončeny v prvním pololetí roku 2013.

Souběžně s ukončováním této etapy dojde ke zmapování návazných a podpůrných procesů včetně jejich implementace. Výsledek druhé etapy bude zapracován do řešení klíčových procesů a kompletní systém bude moci být uveden do ostrého provozu.

Po závěrečném proškolení na konci roku 2013 již bude nový informační systém REUIP k dispozici všem zaměstnancům SÚIP a bude jim pomáhat při každodenní práci.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Evropským fondem pro regionální rozvoj.

Kalendář akcí
Listopad / 2019
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Kde nás najdete?
 

Globální návrh

30/05/2012 byla akceptována Etapa Globální návrh a byl předám kompletní dokument "Globální návrh řešení", Matice agend, modulů a hlavních částí procesů a Model Globálního návrhu v Enterprise Architect - html verze.

více zde

Detailní návrh

30/10/2012 byla akceptována Etapa Detailní návrh klíčových procesů a byl předán kompletní dokument "Detailní návrh řešení IS", SUIP vzory dokumentů a Model Detailního návrhu v Enterprise Architect - HTML verze.

více zde

Dodávka licencí

05/06/2012 byla předána dodávka licencí dle Smlouvy o zajištění licenčních práv k software. Konkrétně se jednalo o tyto licence:

  • - Microsoft Dynamics AX 2009 BRL Business Essential Foundation Pack
  • - Microsoft Dynamics AX 2009 Additional BRL Users (Concurrent User)
  • - Enhancement plan Microsoft Dynamics AX
  • - AutoCont Add-on Modul Správní řízení
  • - AutoCont Add-on Modul Rozhraní pro Spisovou službu
  • - Enhancement plan za Add-on moduly

více zde

Akceptace Etapy REUIP v rozsahu Etapy 1

4/12/2012 byla akceptována Etapa REUIP v rozsahu Etapy 1 zahrnující instalaci systému REUIP v rozsahu Etapy 1 do prostředí zadavatele a předvedení funkčního systému v rozsahu Etapy 1 a byla předána Funkcionalita systému REUIP v rozsahu k milníku smlouvy dle kapitoly 5.2.2.2.

více zde

Předání dodávky HW a SW licencí a instalace systému REUIP do prostředí zadavatele

17/12/2012 byla předána dodávka HW a SW licencí v rozsahu bodu 5 Dodatku číslo 2 ke smlouvě obsahující licence k serverům Hyper-V, diskovému poli, LAN prvkům a SW Microsoft Serverové licence.

Dále byla předána Instalace systému REUIP do prostředí zadavatele v rozsahu k milníku smlouvy dle kapitoly 5.2.2.2.

více zde

Copyright © 2011 - Státní úřad inspekce práce, Správce obsahu: web@suip.cz